10 marca i kolejne akcje

Jedyną myślą, która krąży mi po głowie jest to, że w Tybecie nadchodzi zmiana! To jest absolutnie pewne. Widzimy to w Chinach, widzimy na świecie, a także - co najważniejsze - w samym Tybecie - mówiła przed siedzibą ONZ w Nowym Yorku Lhadon Tethong, szefowa Tibet Action Institute, zobacz pełne inspiracji przemówienie, w z polskimi napisami przygotowanymi przez SFT Poland, udostępnij nagranie znajomym:

Zobacz co działo się w Polsce i co możemy dalej zrobić aby zmiana szybciej nadeszła dla Tybetu!

W kilku miastach w Polsce odbyły się wydarzenia upamiętniające marcowe rocznice. Tego dnia m.in. Lublin zapłoną dla Tybetu (zobacz relację tutaj, dziękujemy Izie!):


W Olsztynie niecodzienne wydarzenie zostało przy Skwerze Wolnego Tybetu zorganizowane przez Piotra jedyne takie miejsce w Polsce! (więcej zdjęć tutaj [FB]):

fot. Rafał Lipski
W Inowrocławiu odbyło się spotkanie z wolontariuszami:

Z Tybetem była także Ostróda:

i Zagańsk:

Symboliczne akcje odbyły się także przed Ambasadą ChRl w Warszawie, gdzie zorganizowane zostało także spotkanie z mieszkającymi w Polsce Tybetańczykami oraz pokaz filmów i prezentacja o życiu i sytuacji nomadów:

oraz przed Konsulatem Chińskim w Gdańsku a także bramą Stoczni Gdańskiej:

W Poznaniu do akcji przyłączył się europoseł Filip Kaczmarek promując akcję "Wspieram Wolny Tybet" i wywieszając tybetańską flagę na swoim biurze poselskim:

W Krakowie odbyło się pierwsze wydarzeni lokalnej grupy SFT Kraków, relację ze spotkania można przeczytać tutaj [FB]. Wszystkie nadesłane zdjęcia umieszczamy na: www.facebook.com/Tybet10marca, dziękujemy za wszystkie!

2013 - rok działań dla Tybetu, co możesz zrobić:

  • Skoro już o wiośnie mowa, w Warszawie i Krakowie planujemy akcje pozbywania się chińskiej okupacji i witania wolności - 21 marca w pierwszy dzień wiosny. Będziemy budować czołg z kartonu, który na koniec, jak marzanna, wyląduje w Wiśle. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji skontaktuj się z nami (kontakt@sftpoland.org) lub śledź stronę SFT na Facebooku
  • Jeśli chcesz wziąć udział w akcji w innym mieście, może ona być w wersji mini: zrób własny czołg z origami (instrukcja filmowa tutaj, ale można znaleźć też inne w internecie!), domaluj mu koniecznie chińską flagą, a potem wiecie już co zrobić... Koniecznie prześlijcie nam zdjęcia!
  • Bądź częścią zmiany dla Tybetu. Już dziś dołącz do SFT Poland! Na zachętę napiszemy, że już dotarły do Polski tybetańskie flagi i inne niespodzianki od SFT India dla członków i członkiń SFT Poland.
  • Poleć SFT znajomym!