Zaproś Dalajlamę na Uniwersytet w Sydney!

Zwycięstwo! Także dzięki Wam zebrane zostało ponad 14 tysięcy podpisów. Uniwersytet w Sydney zdecydował jednak, że wykład Dalajlamy może się odbyć. Zwyciężyła wolność uniwersytecka nad chińską propagandą oraz siła międzynarodowych działań nad ekonomicznym dyktatem Chin. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

To (było) szokujące, ale prawdziwe! Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Uniwersytet w Sydney uniemożliwił wystąpienie Dalajlamy na swoim terenie. Według planów, w czerwcu Dalajlama miał wygłosić wykład „O Znaczeniu Edukacji” w uniwersyteckim Instytucie Demokracji i Praw Człowieka, jednak nieoczekiwanie Uniwersytet wycofał się z organizacji wykładu, który został przeniesiony poza kampus uniwersytecki. To niepokojące wydarzenie niewątpliwie jest rezultatem nacisków ze strony chińskiego rządu.

DZIAŁAJ: podpisz petycję adresowaną do władz Uniwersytetu w Sydney w sprawie umożliwienia wykładu Dalajlamy!


Dalajlama jest globalną ikoną pokoju i jednym z najbardziej szanowanych przywódców naszych czasów – każdego roku udziela dziesiątek publicznych wystąpień i wykładów. Powszechnie wiadomo, że chiński rząd rutynowo podejmuje próby wywierania nacisków na różne instytucje w celu uniemożliwienia Dalajlamie udziału w tych spotkaniach. Jednak większość nie ulega naciskom Chin w celu zachowania swojej akademickiej niezależności, Uniwersytet w Sydney najwyraźniej się poddał.

Uniwersytet bez wolności akademickiej nie jest żadnym uniwersytetem. Odwołując to spotkanie, Uniwersytet w Sydney postawił wyżej interesy chińskiego rządu niż studentów i wspólnoty akademickiej. Ta decyzja jest trudna do zaakceptowania przez Tybetańczyków i miliony osób, które cenią Dalajlamę za życiową misję promowania pokoju, praw człowieka i dialogu międzyreligijnego.

Dołącz do międzynarodowego przesłania do władz Uniwersytetu w Sydney. Twoje wsparcie może pomóc przekonać, że chiński rząd nie ma prawa eksportować swoich opresyjnych polityk wszędzie na świecie.

Dołącz do SFT Poland aby brać udział w międzynarodowych działaniach na rzecz Tybetu!