SFT wita Dalajlamę w Warszawie!

21 października rozpoczął się w Warszawie Szczyt Noblistów. Wydarzenie to, której gospodarzem jest były prezydent RP Lech Wałęsa, odbywa się pod hasłem "Solidarni dla pokoju - czas działać". Wśród uczestników tego spotkania jest również oczywiście Tenzin Gjaco, XIV Dalajlama.
Członkowie i członkinie SFT Poland witają Dalajlamę przed Teatrem Wielkim w Warszawie.
fot. Mirella Panek Owsiańska


Jako SFT Poland serdecznie witamy Jego Świątobliwość po raz kolejny goszczącego w Polsce. Wierzymy, że jego udział w szczycie, poruszającym tak istotne kwestie jak sprawiedliwość społeczna i prawa człowieka przełoży się na większe zainteresowanie losem Tybetu i Tybetańczyków w Polsce. Mamy też nadzieję, że przesłanie, które konsekwentnie głosi Dalajlama, opierające się na buddyzmie i gandyjskich zasadach niestosowania przemocy pomoże zwrócić uwagę na tak istotne elementy sprawy tybetańskiej, jak np Lhakar. Ta oddolna, od kilku lat zaledwie trwająca kampania tybetańskiego oporu jest dała nowe oblicze tybetańskiemu aktywizmowi, pokazała też, że skuteczny i niewymagający ofiary z życia opór przeciwko chińskiej okupacji jest możliwy.

Powszechnie znana jest niezwykła charyzma i siła osobowości Dalajlamy, jego spontaniczność, i zdolność zjednywania sobie ludzi. Wreszcie, znaleźć można liczne przykłady tego, że spotkanie z nim stanowi często ogromną motywację do różnorakich działań, do szeroko pojętej aktywności społecznej. Jeśli tak będzie również tym razem, jeśli choć kilka osób zainteresuje się w zwiążku z tym Tybetem i zdecyduje się podjąć konkretne działania, to, choćby w wymiarze symbolicznym , tybetańska wolność będzie o krok bliżej.

SFT Poland bierze udziałw Szczycie Noblistów - promujemy działania na rzecz Tybetu na stoisku informacyjnym oraz prowadzimy warsztaty z kampanii na rzecz Tybetu.