Czy hotel InterContinental Lhasa stanie się narzędziem chińskiej policji w Tybecie?

Według ujawnionych dokumentów, chińska policja poinstruowała hotele w Lhasie, stolicy Tybetu, o tym że mają informować służby bezpieczeństwa o wszystkich gościach pochodzenia tybetańskiego z wszystkich politycznie wrażliwych regionów. Hotele mają uzyskiwać zgodę policji na przyjęcie gości.

Taką politykę można traktować jako jawnie rasistowską, mając na uwadze że hotele nie mają obowiązku powiadamiania o chińskich gościach pochodzących z tych samym terenów.

Organizacja Free Tibet z Londynu miesiąc temu wystosowała pytanie do InterContinental Hotels Group (IHG), w jaki sposób przewiduje zagwarantować, że planowany hotel w Lhasie nie stanie się narzędziem chińskich represji wymierzonych w Tybetańczyków; niestety dotychczas nie wpłynęła odpowiedź.

Podobne pytanie zostało wysłane także do innych operatorów hoteli w Lhasie. Jednak to właśnie inwestycja sieci InterContinental w Lhasie, mająca otrzymać nazwę „Lhasa Paradise” jest najbardziej kontrowersyjna, ponieważ już sama jej nazwa zakłamuje faktyczną sytuacje brutalnej wojskowej okupacji w Tybecie. W ubiegłym roku firma ogłaszała nabór na stanowisko dyrektora ds. bezpieczeństwa, w którego zakres obowiązków miało wchodzić m.in. współpraca z chińską policją.

DZIAŁAJ!
1) Pobierz grafikę 'The Thruth Behind The Logo' (powyżej),
2) Wejdź na stronę www.facebook.com/InterContinentalWarszawa
3) Pod zaproszeniem na walentynki dodaj zdjęcie wraz z komentarzem:

http://bit.ly/1fWTK2c China has ordered Lhasa hotels to report Tibetans to the police. We have asked Intercontinental whether its planned hotel in the city will or won't be an arm of China's racist police state. It has given no answer. Read more at the link, and share the graphic.

Więcej o kampanii: http://www.freetibet.org/news-media/na/racist-hotel-policy-targets-tibetans