Pracownia Propagandy Społecznej dla Tybetu!

Niedziela 23 marca, godz. 18.00 Wydział Grafiki ASP w Gdańsku.
Wydarzenie na Facebooku (polecajcie znajomym)

Niecały miesiąc temu prace artystów wykonane w przypływie solidarności dla Ukrainy wywołały spory entuzjazm, najpierw eksponowane na Akademii Sztuk Pięknych, aby w krótkim czasie znaleźć się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Następnie razem z trójką studentów poleciały na Majdan, a informacja o wydarzeniu odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Tym razem graficy skupili się na kolejnym problemie jakim jest reżim chiński wobec Tybetańczyków. Marzec to miesiąc w którym obchodzimy rocznicę powstania Niepodległościowego w Tybecie, będącą dobrym pretekstem by poruszyć temat a przy okazji także ludzi. Chcemy pokazać, że nie zgadzamy się na cierpienie dotykające społeczności w innych częściach świata, i wyrażamy to w sposób dla nas najwłaściwszy.


Tak jak poprzednio koncert rozpoczną energetyczne werble Samba Rythms of Resistance, by poprowadzić nas ku bardziej wysublimowanym dźwiękom autorstwa Ola Walickiego, Sealencium Orchestra zagra na muszlach, a  teatralnie o wolności zatańczą dziewczyny z "Mam to we Krwi". Performance zaprezentuje również Aurora Lubos a to jeszcze nie wszystko! W sali wystawowej będzie można oglądać plakaty studentów wydziału grafiki poświęcone sytuacji w Tybecie, TuBaza natomiast zaproponuje nadruki w temacie wydarzenia, które zostaną wykonane na przyniesionych przez gości koszulkach/torbach etc, także nie zapomnijcie zabrać ich ze sobą!  Kuratorem wydarzenia jest Jacek Staniszewski, znany trójmiejski grafiki i muzyk. To wszystko wydarzy się w najbliższą niedzielę o godzinie 18.00 na wydziale Grafiki ASP w Gdańsku.

Artyści wizualni/graficy:
Ola Miętus, Basia Stec, Piotr Paluch, Ksawery Kirklewski,Basia Kunicka, Ania Iliszko, Ania Orłowska, Ewelina Magda, Julia Kasprzak, Kasia Dynowska, Kasia Rzepka, Krzysztof Głażewski, Kuba Gabszewicz, Lena Ptak, Magda Kisielewska, Maja Tańska, Marianna Paszkowska, Paulina Przygoda, Szymon Sawicki, Vera King, Jacek Wielebski, Maja Tybel, Edyta Majewska, Jacek Staniszewski Grupa Performatywna "Mam To we Krwi" w składzie: Bożena Zezula, Danuta Markisz, Magdalena Sanocka

Students for a Free Tibet patronuje wydarzeniu!