Uwolnić Tenzina Delka Rinpocze!


7 kwietnia mija 12 lat od uwięzienia znanego tybetańskiego nauczyciela i duchownego - Tenzina Delka Rinpocze. Skazany na karę śmierci w niejawnym i niesprawiedliwym procesie, obecnie odsiaduje wyrok dożywocia - w chińskim więzieniu o 12 lat bezpodstawnie i o 12 lat za długo!
DZIAŁAJ!
Przykładowy list (dostosuj aby wszystkie nie były takie same):
Pan Radosław Sikorski
Minister Spraw Zagranicznych RP
Al. J. Ch. Szucha 23
00-580 Warszawa

Szanowny Panie Ministrze!

7 kwietnia 2014 r. minie 12 lat odkąd uwięziony został szanowany duchowy przywódca Tybetańczyków, Tenzin Delek Rinpocze (chin. 阿安扎西; Pinyin: A'an Zhaxi). Ostatnie doniesienia wskazują, że znajduje się on w bardzo złym stanie zdrowia.
Tenzin Delek Rinpocze został oskarżony o “powodowanie eksplozji” i “wzniecanie separatyzmu”, zarzuty te nigdy nie zostały potwierdzone ani nie ujawniono żadnych dowodów, a oskarżony konsekwentnie utrzymuje o swojej niewinności. Jego pierwszy proces prowadzony w grudniu 2002 r. był prowadzony wbrew międzynarodowym standardom sprawiedliwego procesu, oskarżony został pozbawiony prawa do bycia reprezentowanym przez prawników wskazanych przez jego rodzinę. Kolejny proces (styczeń 2003 r.) był utajniony. Tenzin Delek Rinpocze został skazany na karę śmierci w zawieszeniu, która została zamienioną na karę dożywotniego więzienia.
Tenzin Delek Rinpocze został niesprawiedliwie uwięziony. Jego “przestępstwem” było oddanie działalności na rzecz swojej społeczności, niestrudzone starania na rzecz zachowania tybetańskiej tożsamości, kultury i środowiska. Był prześladowany za oddanie okazywane Dalajlamie, promowanie buddyzmy tybetańskiego oraz działalność społeczną i kulturalną w Tybecie.
Tenzin Delek Rinpocze jest więźniem politycznym, który powinien zostać niezwłoczne uwolniony ze względów humanitarnych. Dla tego zwracamy się do Pana Ministra o zainteresowanie się jego losem oraz wywierania nacisku na chińskieg władze w celu jego jak najszybszego uwolnienia.
Z poważaniem,
Twoje imię, nazwisko, adres, podpis
Dowiedz się więcej o Tenzine Delku Rinpocze: