DOŁĄCZ DO NAS


Students for a Free Tibet podejmuje działania w solidarności z Tybetańczykami i ich staraniami o wolność i niepodległość. Jest siecią studentów i aktywistów zorganizowanych w lokalne oddziały na całym świecie. Poprzez działania edukacyjne, oddolne zaangażowanie, bezpośrednie akcje bez stosowania przemocy prowadzi kampanie w obronie fundamentalnych praw Tybetańczyków do wolności politycznej. Rolą organizacji jest wzmacnianie i szkolenie młodych ludzi, jako liderów w światowym ruchu na rzecz sprawiedliwości społecznej.

Dołącz do nas!
Członkiem/członkinią Stowarzyszenia może zostać każdy/a obywatel/ka Rzeczpospolitej Polskiej oraz cudzoziemiec, również nie mający zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, który/a ukończył/a 16 rok życia, złoży oświadczenie o przystąpieniu do Stowarzyszenia oraz akceptacji jego Regulaminu i opłaci składkę członkowską.
  1. Wypełnij deklarację członkowską!
  2. Wyślij potwierdzenie Twojego zgłoszenia na adres dolaczam@sftpoland.org byśmy mogli potwierdzić że Ty to Ty!
  3. Zapoznaj się z Regulaminem SFT i zapłać składkę członkowską
Składki członkowskie:
Składki członkowskie to jedyne źródło przychodów SFT, co gwarantuje nam niezależność w działaniu i pokazuje moc naszego zaangażowania. Potrzebujemy ich aby skutecznie działać, ale stawiamy przede wszystkim na ludzi. Dlatego przyjęliśmy jak najbardziej elastyczne zasady, umożliwiające nam jednocześnie maksymalne oszczędzenie czasu na zajmowanie się formalnościami. Zobacz na co idą składki członków/członkiń SFT.

Wysokość składki członkowskiej  w SFT wynosi minimum 120 zł rocznie "normalna', min. 60 zł rocznie "ulgowa", można wpłacić składkę w dowolnie większej wysokości. Dowiedz się więcej o zasadach opłacania składek członkowskich!

Środki uzyskane z składek członkowskich planujemy przeznaczać na:
- akcje i kampanie, promowanie misji i celów SFT Poland (ulotki, plakaty, bannery),
- warsztaty dla aktywistów/aktywistek SFT Poland z zakresu oddolnych działań, prowadzenia kampanii. Dzięki współpracy z innymi organizacjami, m.in. Fundacją Inna Przestrzeń, nie mamy kosztów 'własnych', nie płacimy za biuro, telefony ani nie zatrudniamy nikogo, całość kasy z składek idzie na nasze działania.

Dzięki dołączeniu do SFT Poland:
- wyrażasz solidarność z narodem tybetańskim w jego pokojowej walce o wolność, godność i prawa człowieka!
- stajesz się członkiem/członkinią największej międzynarodowej sieci aktywistów i aktywistek działających na rzecz wolności w Tybecie i wspierasz działania tej sieci,
- otrzymasz materiały SFT Poland,
- otrzymasz możliwość bezpłatnego udziału w spotkaniach i warsztatach SFT Poland...

Dzięki współpracy z SFT India oraz Fundacją Inna Przestrzeń, członkowie/członkinie SFT (opłacając składkę za rok z góry) otrzymają:
  • Zestaw aktywisty, służący do manifestowania poparcia dla Tybetu na co dzień, czyli tybetańską flagę narodową (dużą, ok. 50x70cm),  ulotki, plakaty, wlepki SFT, bransoletkę rangdzen (opis poniżej) i zestaw znaczków SFT (różne, w tym pamiątkowy znaczek z okazji 100 lecia niepodległości Tybetu):Bransoletka Rangdzen powstała w tybetańskich więzieniach, wytwarzana z nici z więziennych mundurów i noszona jako symbol oporu przeciw chińskiej okupacji oraz brutalnym represjom. Stała się rozpoznawalnym symbolem oporu Tybetańczyków oraz solidarności i poparcia ludzi – noszona przez ludzi wspierających tybetańską walkę o niepodległość na całym świecie. Wykonywana przez tybetańskich uchodźców w Dharamsali. (Tu: filmik na YT z przykładowym sposobem wiązania bransoletki.) Dowiedz się więcej...

  • Publikacje: 'Tybet i ja chcemy wolności' - podręcznik aktywisty, komiks 'Tybet. Historie prawdziwe', książkę 'Gos Tybetu. Za Wielkim Murem Cenzury' (liczba egzemplarzy wszystkich publikacji ograniczona, kto pierwszy ten lepszy):

Podręcznik stanowi unikalne podsumowanie polskich działań na rzecz Tybetu, jest też jednym z pierwszych podręczników do aktywizmu, nie będących tłumaczeniem, tylko opracowaniem polskich autorów, wynikającym z wieloletniego działania na rzecz praw człowieka i Tybetu. Obowiązkowa lektura każdego, kto chce działać na rzecz Tybetu w swojej społeczności, miejscowości, szkole. Praktyczne wskazówki jak zacząć, co robić, gdzie szukać inspiracji i informacji. (Fundacja Inna Przestrzeń, 2009)
Komiks ‘Tybet. Historie prawdziwe’ to pierwsza w Polsce komiksowa publikacja dotycząca Tybetu, tym bardziej szczególna, że oparta na autentycznych historiach. Scenariusz napisało życie, my sięgnęliśmy do dokumentów źródłowych, raportów i opracowań oraz przeprowadziliśmy wywiady z mieszkającymi w Polsce Tybetańczykami, aby jak najwierniej oddać realia codzienności dzieci z Tybetu. (Fundacja Inna Przestrzeń, 2009)


Czy elity Partii Komunistycznej zezwolą na większą swobodę, czy też będą kontynuować tzw. kampanię „mocne uderzenie”? Czy umożliwiony dostęp do Internetu, telefonów komórkowych oraz informacji z zagranicy stanie się motorem przemian, czy też władza nadal będzie uciekać się do stosowania cenzury i zastraszania narodu Chin i Tybetu? Ta książka zabiera czytelnika w ciekawą i trudną podróż za chiński Wielki Mur cenzury. Opowiada także historię Voice of Tibet (Głos Tybetu), rozgłośni radiowej, której Chiny, mimo usilnych starań, wciąż nie mogą zagłuszyć. (Fundacja Inna Przestrzeń, 2008)

Tenzin Tsundue – tybetański poeta, publicysta i działacz niepodległościowy. Obecnie przewodniczy międzynarodowej organizacji Friends of Tibet. Podejmował spektakularne działania (wspinanie się na wieżowce i rozwieszanie tybetańskich flag) podczas wizyt chińskich polityków w Indiach. Dotychczas opublikował trzy książki „Crossing the Border”, „Semshoook” i właśnie „Kora” (wydana także we Francji i Malezji). Jest Tybetańczykiem, ale urodził się w rodzinie emigrantów w Indiach. W 1997 roku zdobył się na samotną, nielegalną wyprawę do ojczyzny. Oczywiście został aresztowany przez Chińczyków. Trzy miesiące spędził w więzieniach w Lhasie i Ngari. Bity, głodzony, przesłuchiwany. W końcu wyrzucono go z ojczyzny. (vis-a-vis etiuda, 2008)

Dołącz do nas - wypełnij deklarację członkowską już dziś!