SFT NA ŚWIECIEStudents for a Free Tibet działa w miejscach i tematach kluczowych dla Tybetu i Tybetańczyków, zobacz:


20 lat Students for a Free Tibet!
Działanie na rzecz fundamentalnych praw do wolności politycznej Tybetańczyków nie jest łatwe. Nic nie wydawało się łatwe, kiedy 20 lat temu mała grupa osób utworzyła Students for a Free Tibet. Ale wciąż działamy z tym samym przekonaniem, ponieważ wierzymy, że osiągniemy nasz cel.

Students for a Free Tibet zostało utworzone w Nowym Jorku w 1994 roku przez grupę Tybetańczyków, studentów i młodych aktywistów. Pomysł na SFT narodził się z zrozumienia kluczowej roli, jaką studenci i młodzi ludzie odegrali we wcześniejszych działaniach na rzecz wolności. Od tamtego czasu, SFT wyrosło na międzynarodową sieć studentów/ek i nie studentów/ek w ponad 35 państwach. Posiadamy ponad 650 oddziałów w szkołach i na uczelniach (głównie w USA, Kanadzie, Indiach), oraz biura w Nowym Jorku i Dharamsali. SFT prowadzi szkolenia dla młodych liderów i liderek, koordynuje prace sieci lokalnych oddziałów na całym świecie, koordynuje widoczne kampanie, akcje bez stosowania przemocy w miejscach kluczowych wydarzeń związanych z przyszłością Tybetu, wpływa na międzynarodowy dyskurs na temat Tybetu.

Zobacz historię międzynarodowych akcji SFT: www.studentsforafreetibet.org/about-us/history

Dołącz do międzynarodowego ruchu SFT!

"Osiągnięcia Students for a Free Tibet pokazują, że działania bez stosowania przemocy są skuteczne" - Jego Świątobliwość Dalajlama

SFT to także inspirujący pełni pasji i rozpoznawalni w ruchu na rzecz Tybetu liderzy i liderki, z których jesteśmy dumni:
Zobacz więcej co robi międzynarodowy ruch SFT: www.studentsforafreetibet.org
  Dla czego warto wspierać SFT?

  Powód Nr 10: SFT jest (wiecznie) młode!
  Bazą SFT są młodzi Tybetańczycy/Tybetanki i aktywiści/aktywistki, którzy/e wierzą, że zmiana jest możliwa. Mają pasję, oddanie i niespożytą energię, aby działań na rzecz wartości, w które wierzą.

  Powód Nr 9: SFT działa bez stosowania przemocy
  SFT wciela w życie idee walki działań bez stosowania przemocy w kampaniach na rzecz Tybetu, ponieważ wierzy, że jest to najbardziej skuteczna droga do osiągnięcia celu, jakim jest wolność dla Tybetu. Nie ma lepszej drogi, aby bronić pokoju niż promując niestosowanie przemocy, jako skuteczną broń.

  Powód Nr 8: SFT jest oddolne
  Jesteśmy międzynarodową siecią studentów/studentek, Tybetańczyków/Tybetanek, aktywistów/aktywistek, ekspertów/ekspertek, artystów/artystek, wolontariuszy/wolontariuszek i wielu, wielu innych osób działających oddolnie w celu zmobilizowania jak największej grupy ludzi do działania, które wywrze faktyczny wpływ na bieg historii.

  Powód Nr 7: SFT jest różnorodne
  Członkowie/członkinie SFT pochodzą z Tybetu, Ameryki, Europy, Indii, Chin, Kanady, Australii, Japonii, Tajwanu, Polski.. i wielu innych państw, prezentują różne kultury, poglądy polityczne i punkty widzenia – ponieważ cel, jakim jest wolność Tybetu jednoczy ludzi.

  Powód Nr 6: SFT jest światowe
  Jesteśmy wszędzie. Członkowie/członkinie SFT działają w ponad 50 krajach, sieci i oddziały istnieją w 35 państwach, a biura SFT na trzech kontynentach.


  Powód Nr 5: SFT jest nowoczesne
  Członkowie/członkinie i liderzy/liderki SFT to najbardziej utalentowani innowatorzy, stratedzy i zaawansowani technicznie wizjonerzy. SFT stosuje najnowsze technologie informatyczne i media społecznościowe dla skutecznego wdrażania kampanii, akcji i inspirować Tybetańczyków, także bezpośrednio kwestionować chińską kontrolę nad Tybetem.

  Powód Nr 4: SFT szkoli
  SFT inwestuje w kolejne pokolenia tybetańskich liderów i liderek poprzez autorski program szkoleniowy. Free Tibet! Action Camps pomagają młodym aktywistom/kom podnosić umiejętności w zakresie efektywnego realizowania kampanii i działań bez przemocy na rzecz Tybetu. Zobacz więcej...

  Uczestnicy i uczestniczki 15-ego Free Tibet Action Camp w 2013 r.
  Powód 3: SFT jest fajne
  SFT łączy ciężką pracę i dobrą zabawę. Podkreśla znaczenie humoru w działaniach (w kilku miejscach na świecie humor okazał się skuteczną taktyką walki z opresją), ponadto dla SFT wolność nie jest tylko celem, ale też drogą.

  Powód Nr 2: SFT jest strategiczne
  Myślimy i planujemy przed rozpoczęciem działań. Liderzy/ki SFT są wizjonerscy, doświadczeni i myślą strategicznie, aby wdrażać kampanie, które będą zbliżać nas do celu.

  Powód Nr 1. SFT jest za niepodległością Tybetu
  Wierzymy, że społeczne, ekonomiczne, środowiskowe I kulturalne interesy narodu tybetańskiego będą chronione, kiedy Tybetańczycy staną się znów niepodległym narodem. Wiemy, że ten cel jest osiągalny i działamy, aby stał się rzeczywistością.  Dołącz do SFT!