DZIAŁAJ

Podstawą działań Students for a Free Tibet są akcje i działania. Polecamy zapoznanie się z podręcznikiem dla aktywistów i aktywistek zatytułowanym "Tybet i ja chcemy wolności" - dostępnym w rozszerzonej, elektronicznej wersji online do pobrania tutaj.

W podręczniku znajdziesz szereg mniej lub bardziej skomplikowanych przykładów działań, już podejmowanych w Polsce, wskazówki o tym jak mówić o Tybecie, współpracować z mediami czy też wycinać szablony!

Ważna uwaga: od czasu powstania podręcznika zmieniły się oczywiście realia w Tybecie (m.in. zjawisko fali protestów -samospaleń, o którym tworząc podręcznik w 2009 r. nie pisaliśmy - warto o tym pamiętać korzystając z części dot. opowiadania o Tybecie), zmieniły się także polskie przepisy dot. organizowania zgromadzeń publicznych. Aktualne informacje na ten temat można znaleźć m.in. na stronach: http://bezpieczna.um.warszawa.pl/imprezy-i-zgromadzenia oraz http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/976743.html

Osoby, które chcą poznać teoretyczne założenia uzasadniające taktykę działań bez stosowania przemocy (non-violence actions) przyjętą prze ruch na rzecz Tybetu - polecamy lekturę podstawowej lektury w tym zakresie "Od dyktatury do demokracji" Gene Sharp'a. Elektroniczna wersja publikacji dostępna jest tutaj.

Osobom znającym j.angielski polecamy stronę Tibet Action Institute, specjalnego programu SFT poświęconego budowaniu strategii działań na rzecz Tybetu.

WSPIERAJ!

Działanie na rzecz Tybetu to także wsparcie istniejących organizacji podejmujących działania na rzecz Tybetu.

SFT zaprasza nowych członków i członkinie, ale także osoby i instytucje zainteresowane współpracą w promowaniu aktywności na rzecz Tybetu!
  • SFT zaprasza osoby o różnych talentach i umiejętnościach, np. grafików/graficzki, designerów, osoby które wsparłyby nas w kręceniu krótkich klipów wideo, pomogły w rozwoju strony internetowej. 
  • SFT poszukuje osób z własnymi pomysłami i możliwością ich realizacji - w zakresie działań na rzecz Tybetu.
Koszulki z motywem z Galerii Tybetańskiej w Warszawie (mural przedstawia znane osoby wspierające Tybet, takie jak Beastie Boys, Arcybiskup Desmond Tutu, Richard Gere, Bjoork czy Ai Wei Wei). Koszulki wspierają grupę 3fala.art.pl, która od samego początku jest z nami i działamy razem!

Koszulki (w różnych kolorach) można zamówić:
- damskie tutaj!

Noś dumnie, promuj i wspieraj nasze działania!

Jeśli chcesz nas wspierać, jesteś zainteresowany/a współpracą, prosimy o kontakt: kontakt@sftpoland.org

Przekaż 1% podatku na wsparcie Tybetu!

Fundacja Inna Przestrzeń wspiera Students for a Free Tibet od samego początku i dogadaliśmy że będzie nas wspierać dalej! Możliwe jest to m.in. dzięki przekazanemu przez Was 1% podatku na Tybet. Dane potrzebne do wypełnienia deklaracji PIT:
Nazwa organizacji: Fundacja Inna Przestrzeń
KRS: 0000257224
Cel szczegółowy: TYBET